Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oculus Quest - przenieś się w wirtualny świat

2020-02-15
Oculus Quest - przenieś się w wirtualny świat

Oculus Quest - wirtualny świat bez kabli

Oculus Quest to najnowsze autonomiczne gogle VR stworzony z myślą o wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu możesz przenieść się w wirtualny świat  i grać niemal wszędzie – wystarczą gogle VR i kontrolery.
Zestaw posiada  dwa wyświetlacze do tworzenia efektu VR, każdy działający w rozdzielczości 1600 × 1440, aby zapewnić użytkownikowi realizm i głębie. Jest to ten sam wyświetlacz, który został zaimplementowany w Oculus Go, który od dawna jest reklamowany jako bardziej wygodny niż Rift. Quest ma również tę samą metodę dostarczania dźwięku i funkcje przesyłania, co Go, pokazując punkt wyjścia dla tego projektu.

Oculus Quest - jak działa?


oculus quest - jak działa


Zasada działa gogli Oculus Quest jest bardzo prosta. Urządzenie posiada wbudowany ekran, który wyświetla obraz w czasie rzeczywistym. Cztery kamery umieszczone na przodzie mapują pomieszczenie oraz dodatkowo wykrywają kontrolery, które trzymamy w rękach.

W najnowsze aktualizacji dodatkowo jest możliwe granie bez kontrolerów! Goggle wykrywają i mapują nasze ręce.oculus quest mapowanie
Przed rozpoczęciem gry użytkownik wyznacza obszar w pomieszczeniu, który będzie polem gry. W tej przestrzeni użytkownik może się dowolnie poruszać. Gdy zbliżymy się do granicy na ekranie wyświetli się nam siatka informująca o zbliżeniu się do końca. W przypadku wznowienia rozgrywki na tym samym obszarze gogle automatycznie zapamiętają wyznaczone pole. 

Zastosowanie granic zostało zastosowane abyśmy mogli bezpiecznie prowadzić rozgrywkę oraz bez szkód w mieszkaniu.  

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel